جدیدترین مطالب

ستاره های گمشده (۱۰) | آشنایی با لوکاس آریل اوکامپوس

ستاره های گمشده، مطلبی کوتاه و مختصر است که نگاهی گذرا به ستاره های حال حاضر تیم های نه چندان بزرگ می پردازد . در دهمین مطلب از سری مطالب ستاره های گمشده در لالیگا به جستجوی ستاره ای گشتیم که آنچنان هم گمشده نباشد . لوکاس آریل اوکامپوس وینگر چپ ۲۶ ساله ی آرژانتینی سویا می باشد که در وینگر راست نیز به هنرنمایی می پردازد . اوکامپوس در کودکی در آکادمی کویلمس بازی می کرد و بازی در کویلمس باعث شد در جوانی به تیم ریورپلاته بپیوندد . بازی های درخشانش در ریورپلاته ، مدیران این تیم را قانع کرد تا در تیم بزرگسالان آنها نیز حضور یابد . اولین دیدار خود برای ریورپلاته را در ۱۷ سالگی مقابل چاکاراریا جونیورز انجام داد و در بازی بعد مقابل آلمیدا توانست اولین گل خود را به ثمر برساند . یک فصل در ریورپلاته بازی کرد و در ۳۹ بازی ، ۹ گل به ثمر رساند . بازی های بی نقصش در لیگ آرژانتین او را با قراردادی به ارزش ۱۳ میلیون یورو در تاریخ ۱۶ آگوست به سمت قاره اروپا ، لیگ فرانسه و تیم موناکو روانه کرد . اما آن سال ها موناکو بر خلاف حال که در لیگ ۱ فرانسه حضور دارد ، در لیگ ۲ فرانسه حضور داشت . فصل بعد موناکو برای حضور پرقدرت در لیگ ۱ فرانسه بازیکنانی از جمله فالکائو و ژائو موتینیو را جذب کرد و با این خرید ها بی شک حضور اوکامپوس کمرنگ تر می شد اما باز هم در ۳۴ بازی به میدان رفت که حاصل آن ۵ گل و ۳ پاس گل بود . بعد از انجام تنها هفت مسابقه در فصل جدید با قراردادی قرضی تا پایان فصل به مارسی پیوست . پس از انجام بازی مختلف در پیراهن مارسی ، باشگاه مارسی تصمیم گرفت قرارداد او را با ۷ میلیون یورو دائمی کرد .

بیشتر بازی های تیم مارسی را از روی نیمکت تماشا می کرد و فرصت بازی به او نمی رسید . در فصل جدید مارسی نمی‌خواست او را از دست بدهد و تصمیم گرفت او را به جنوا قرض دهد . در فصل ۲۰۱۶-۲۰۱۷ بازی های درخشانی در نیم فصل اول برای جنوا انجام داد ، دیدار هایی که با گل ها و پاس گل های او جنوا را از شکست نجات می داد . میلان تصمیم گرفت او را برای نیم فصل به صورت قرضی جذب کند و باشگاه مارسی نیز از این انتقال راضی به نظر می رسید . ۱۲ بازی برای روسونری انجام داد بدون آنکه گلی را درون دروازه حریف بنشاند و آخر فصل تصمیم گرفت به مارسی بازگردد . در اولین بازی پس از بازگشت به مارسی موفق شد تک گل تیمش در بازی مقابل نانت را به ثمر برساند. فصل بعد تورینو یکی از مشتریانی بود که به دنبال او بود اما در مارسی ماند . اولین هتریک خود را در جام حذفی فرانسه مقابل بورگ آن برس انجام داد ، همان فصل با مارسی به فینال لیگ اروپا رسید اما در فینال بازی را به اتلیتکو مادرید با نتیجه ۳-۰ واگذار کردند . ۳ ژوئیه قرارداد خود را با مبلغ ۱۵ میلیون یورو با سویا به امضا رساند و ماجراجویی جدید خود را آغاز کرد . در این فصل برای سویا در لالیگا ۳۲ بازی به میدان رفته است که موفق شده ۱۴ گل بزند و ۳ گل نیز بسازد . اوکامپوس برای تیم ملی آرژانتین ۳ بازی انجام داده است و ۲ گل نیز به ثبت رسانده است . پسری که قابلیت بازی در چندین پست را دارد ، در پرس کردن حریفان مهارت خاصی دارد و از هر دو پای خود به خوبی کار می کشد را به زودی میتوان در تیم های بزرگ اروپایی دید .

قبلی «
بعدی »

نویسنده ورزشی در اسپورتتو و فوتبال پلاس و پایگاه خبری ورزش بانوان (خبرگزاری درنا|IWSPORTS) /روزنامه نگار و خبرنگار نشریه قهرمانان / محصل رشته ی ریاضی و فیزیک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.