پیش بازی لورکوزن – گلاسکو رنجرز؛ در انتظار افتخار برای اسکاتلند

بیست و سوم اسفندماه ۱۳۹۸ ، آیبروکس استادیوم

دقیقا همان شبی بود که همه چیز حول مراد و ایده آل های آقای پیتربوش چرخید. آنها توانستند سه بر یک از سد گلاسکو رنجرز در خانه خودش بگذرند تا کارشان در بای آرنا چندان هم سخت به نظر نرسد.

و حالا امشب شانزدهم مرداد ۱۳۹۹ ؛

دو تیم باید در مرحله برگشت به مصاف هم بروند. از آنجایی که نقل قول هارا خیلی دوست دارم و ارزش زیادی برایشان قائلم ، اولین نقل قول را از استیون جرارد سرمربی گلاسکو رنجرز بیان میکنم؛

“برای بهتر کردن رنجرز از هیچ تلاشی دریغ نخواهم کرد”

این جمله یک رابطه مستقیم با تمدید قرارداد استیون جرارد تا سال ۲۰۲۴ دارد. به معنی یک برنامه بلند مدت برای بازگرداندن گلاسکورنجرز به قدرت اول اسکاتلند است.

لیگ اسکاتلند ، یکی از همان لیگ های لغو شده در دوران کرونا بود‌. آنها در مدت تعطیلی برنامه ای ویژه برای بازی های دوستانه تدارک دیدند که اتفاقا در آن بازی ها هم عملکرد خوبی داشتند. همچنین هفته اول لیگ اسکاتلند را هم با پیروزی پشت سر گذاشتند.

مثل اینکه چشم امید استیون جرارد در بازی امشب به شم بالای گلزنی مورالس کلمبیایی هست. مورالس که در ۳۵ بازی زیرنظر جرارد ۲۸ گل زده است و ۹ پاس گل داده است. باریکه نور امید از سوی پاریشیچ خلاق ، کنت و هاجی هم به چشم می آید.

به بهانه بازی امشب سری به نحوه بازی تیم استیون زدیم و فهمیدیم تیم استیون از اونجور تیم ها است که بهترین استفاده را از فرصت هایش دارد، کمترین میزان موقعیت و بیشترین بازدهی!

و اما در سمت مقابل تیم پیتر بوش ،  یکی از همان هلندی های روزگار که فلسفه مالکیت توپ را مد نظر دارد‌. بیایید با مثال کارمان را پیش ببریم؛ تقابل ولفسبورگ و لورکوزن، همان دیداری که لورکوزن ۴-۱ مغلوب شد. نگاهی به آمار و شگفتی! مالکیت تقریبا ۷۰% لورکوزن همراه با ۶۲۷ پاس که معمولا برای تیم مغلوب آن هم با ۴ گل ثبت نمیشود. از دیگر شگفتی های تیم پیتربوش مالکیت بالا و خلق موقعیت پایین است. آنها دقیقا برخلاف تیم جرارد از موقعیت هایشان استفاده نمیکنند. دلیل خلق موقعیت پایین را شاید باید خلاقیت پایین هافبک ها دانست. انگار همه بار تیم بر روی دوش ستاره این تیم کای هارتز است.

حالا باید دید که امشب از ساعت ۲۱:۲۵ چه اتفاقی خواهد افتاد. ضمنا با توجه به برگزاری بازی در بای آرنا و استادیوم لورکوزن نتیجه ایده ال برای صعود رنجرز ۳-۰ میباشد. ببینیم چه میشود!

قبلی «
بعدی »

محقق و پژوهشگر فوتبال

۲ دیدگاه ها

  1. عالی بود هادی جان موفق باشی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.