پیش بازی جدال بارسلونا – ناپولی | آغاز حماسه سازی یا ناکامی ای دیگر برای کاتالان‌ ها؟

 • توسط مهران تاجیک
 • ۲ ماه قبل
 • ۶۲۰ بازدید
 • ۱ دیدگاه

امشب از ساعت ۲۳:۳۰ شاگردان کیکه ستین در ورزشگاه نیوکمپ بدون تماشاگر به مصاف آبی پوشان ناپولی و تیم جنارو گتوزو خواهند رفت. جدالی که می تواند بازی مرگ و زندگی برای لیونل مسی و یارانش باشد .

اطلاعات بازی 


تاریخ زمان مکان داور
شنبه، ۱۸ مرداد ۱۳۹۹ ۲۳:۳۰ به وقت تهران استادیوم نیوکمپ، بارسلونا جونیت چاکیر (ترکیه)

ناکامی مجدد یا شروع حماسه سازی؟


بارسلونا در دو فصل گذشته تحت هدایت ارنستو والورده، علی الرغم موفقیت در رقابت های داخلی و کسب قهرمانی لالیگا و کوپا دل ری، نتوانست به قهرمانی لیگ قهرمانان اروپا دست پیدا کند و با دو شکست تحقیر آمیز مقابل رم و لیورپول از رقابت ها کنار رفت. اخراج ارنستو والورده و حضور کیکه ستین روی نیمکت کاتالان ها نیز شرایط را وارد فضای بحرانی تری کرد . آبی اناریها در این فصل کورس قهرمانی لالیگا را به رقیب سنتی خود یعنی رئال مادرید واگذار کردند و در کوپا دل ری نیز با شکست برابر اتلتیکو بیلبائو از دور رقابت ها کنار رفتند تا بدون موفقیت در رقابت های داخلی، پا به لیگ قهرمانان بگذارند.

ستین علی الرغم تساوی ۱-۱ در بازی رفت در ورزشگاه سن پائولو ، شرایط سختی را تجربه میکند و در صورتی که امشب از لیگ قهرمانان اروپا حذف شود؛ فصل بعد جایی در این تیم نخواهد داشت.پس باید طلسم حذف شدن بارسلونا به دست تیم های ایتالیایی را بشکند تا فصل بعد نیز روی نیمکت کاتالانها بنشیند .

 

شاگردان گتوزو آماده حماسه سازی


آبی پوشان شهر ناپل در شرایطی پا به نیوکمپ میگذارند که در این فصل رقابت های سری آ ، موفق به کسب رتبه ۷ ام شده و عملا سهمیه اروپایی را از دست داده اند. گتوزو علی الرغم شروع ضعیف ، در نهایت موفق به شکست یوونتوس در فینال جام حذفی ایتالیا شد و بازی های درخشانی را در لیگ ارائه داد تا نشان دهد حریفی دست و پا بسته برای بارسلونا نیست.

بازگشت  لورنزو اینسینیه نیز نشان می دهد که ناپولی با تمام قوا به نیوکمپ خالی از تماشاگر می آید .

مسیربارسلونا 


آبی اناریها که در ابتدای فصل با ارنستو والورده و به عنوان قهرمان لالیگا پا به رقابت ها گذاشتند . با قرعه ای سخت مواجه شدند و در گروه F رقابت ها در برابر تیم های دورتموند ، اینتر میلان و اسلاویا پراگ قرار گرفتند . لیونل مسی و یارانش اما موفق به صدر نشینی در این گروه شده و با ۴ برد و ۲ تساوی و  بالاتر از دورتموند با ۱۴ امتیاز، جواز صعود به مرحله حذفی را دریافت کردند.

مسیر ناپولی 


ناپولی نیز همانند بارسلونا، فصل را با مربی دیگری آغاز نمود؛ کارلو آنچلوتی هدایت تیمش را در گروهی متشکل از لیورپول، سالزبورگ و خنک برعهده داشت که در نهایت موفق شد با ۱ امتیاز کمتر از لیورپول ۱۳ امتیازه و با ۳ برد و ۳ تساوی به عنوان تیم دوم گروه پا به رقابت های حذفی بگذارد.

آمار و ارقام


 • بارسلونا در ۷ بازی قبلی خود در لیگ قهرمانان شکست نخورده است.
 • ناپولی در ۷ بازی قبلی خود در لیگ قهرمانان شکست نخورده است.
 • بارسلونا در مسابقات خانگی اش مقابل باشگاه های ایتالیایی فقط ۲ بار باخته است. ۲۶ بازی، ۱۸ برد، ۶ تساوی و ۲ شکست برای این تیم دیده می شود. آن ها پس از شکست ۲-۱ مقابل یوونتوس در دور برگشت مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان اروپا در فصل ۲۰۰۲/۰۳، ۱۵ بار میزبان باشگاه های ایتالیایی بوده اند و ۱۲ برد و ۳ تساوی کسب کرده اند.
 • بارسلونا در ۱۳ رقابت حذفی مقابل باشگاه های ایتالیایی بازی کرده و در مجموع مسابقات رفت و برگشت ۸ برد و ۵ باخت نصیبش شده است. هر دو تقابل اخیر این تیم مقابل باشگاه های ایتالیایی در مراحل حذفی لیگ قهرمانان اروپا (مقابل یوونتوس در فصل ۲۰۱۶/۱۷ و مقابل آاس رم در فصل ۲۰۱۷/۱۸) با حذف بلوگرانا همراه بوده است.
 • بارسلونا در هر یک از ۱۶ فصل اخیر لیگ قهرمانان اروپا در مرحله یک هشتم نهایی حاضر بوده و ۱۳ بار موفق شده راهی مرحله بعدی شود. آخرین بار این تیم در فصل ۲۰۰۶/۰۷ در این مرحله مغلوب لیورپول شد و پس از آن در تمامی ۱۲ دوره بعدی همواره در جمع هشت تیم برتر حاضر بوده اند. نکته جالب اینکه در هر ۱۲ دیدار اخیر خانگی اش در مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان اروپا همیشه پیروز میدان بوده است. هر زمانی که بارسلونا در بازی برگشت مرحله یک هشتم نهایی میزبان بوده، این تیم موفق به صعود شده است.
 • بارسلونا پس از شکست ۳-۰ مقابل بایرن مونیخ در مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان اروپا، در ۱۴ دیدار خانگی اش در مراحل حذفی لیگ قهرمانان اروپا شکست نخورده و ۱۲ برد و ۲ تساوی کسب کرده است.
 • بارسلونا فقط در دو دیدار از ۳۰ دیدار اخیرش در لیگ قهرمانان اروپا شکست خورده و ۱۸ برد و ۱۰ تساوی کسب کرده است.
 • در رقابت های اروپایی تاکنون بارسلونا ۲۶ بار در دور رفت با نتیجه مساوی در زمین حریف کارش خاتمه یافته که در پایان ۲۱ بار این تیم به مرحله بعدی صعود کرده است. بارسلونا در ۱۰ تقابل از ۱۲ تقابل اخیرش در رقابت های اروپایی که در دور رفت با تساوی ۱-۱ در زمین حریف متوقف شده بود، موفق به صعود به مرحله بعدی شده اند.
 • ناپولی فقط در ۷ دیدار از ۲۱ اخیرش در لیگ قهرمانان اروپا موفق به کسب برد شده و ۷ تساوی و ۷ شکست کسب کرده است.
 • ناپولی فقط در ۲ دو دیدار از ۹ دیدار اخیر خارج از خانه اش در رقابت های اروپایی موفق به برد شده و ۴ تساوی و ۳ شکست کسب کرده است.
 • ناپولی در مسابقات خارج از خانه اش مقابل باشگاه های اسپانیایی فقط ۲ بار پیروز شده و ۵ بار مغلوب میزبان شده است. این تیم در هر سه حضور اخیرش در خانه تیم های اسپانیایی شکست خورده است.
 • ناپولی در ۶ رقابت حذفی مقابل باشگاه های اسپانیایی بازی کرده و در مجموع مسابقات رفت و برگشت فقط یک بار در دور اول جام یوفا در فصل ۱۹۹۲/۹۳ مقابل والنسیا موفق به صعود به مرحله بعدی شده و در ۵ تقابل مابقی حذف شده است.
 • ناپولی در هیچ یک از هفت دیدار اخیرش مقابل باشگاه های اسپانیایی (خانگی و خارج از خانه) موفق به کسب برد نشده و ۳ تساوی و ۴ شکست حاصل نتایج این تیم بوده است.
 • ناپولی در همه ۵ تقابل اخیر اروپایی اش که در دیدار رفت در خانه مساوی کرده، از دور مسابقات حذف شده است.
 • ناپولی ۲ بار در تقابل های اروپایی اش دیدار رفت را با تساوی ۱-۱ در خانه به اتمام رسانده و در پایان یک بار مقابل دنیپرو در لیگ اروپا حذف شده و یک بار نیز توسط اتلتیک بیلبائو در لیگ قهرمانان اروپا از دور مسابقات کنار رفته است.
 • دیگو مارادونا، پپه رینا و لورن بلان تنها بازیکنانی هستند که برای هر دو باشگاه در طول تاریخ بازی کرده اند.

ترکیب احتمالی 


بارسلونا : مارک آندره تراشتگن؛ جرارد پیکه، کلمنت لنگلت، نلسون سمدو، جوردی آلبا؛ فرنکی ده یونگ، سرجی روبرتو، ایوان راکیتیج؛ لیونل مسی، آنتوان گریزمان، لوییس سوارز

غایبین بارسلونا: سرخیو بوسکتس و آرتورو ویدال (محروم)، ساموئل اومتیتی و عثمان دمبله (مصدوم)

ناپولی:داوید اوسپینا؛ کالیدو کولیبالی، کوستاس مانولاس، جووانی دی لورنتزو، ماریو روی؛ دیگو دمه، فابیان رویز، پیوتر زیلینسکی؛ خوزه کایخون، لورنتیزو اینسینیه، دریس مرتنز

غایبین ناپولی: –

قبلی «
بعدی »

طراح گرافیک ، تدوینگر و عضو تحریریه فوتبال پلاس
 • instagram
 • telegram

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.