پرونده روز؛ بررسی خرید هاوارتز در مقایسه با سانچو

حتما در اخبار این چند ماه خبرهای پیرامون سانچو و علاقه سولسشر را شنیده اید از طرفی خرید هاوارتز از طرف چلسی با مبلغ غیر قابل پیش بینی همه معادلات بازار را تغییر داد در این یادداشت به بررسی علل عدم موفقیت یونایتد در خرید سانچو می پردازیم با ما همراه باشید.

چلسی با مبلغ ۹۰ میلیون پوند هاوارتز را از بایرلورکوزن خرید خریدی عالی که به نظر رسانه های انگلیس یکی از بهترین خرید های لمپارد در فصل جدید است وقتی حرف از سیاست لمپارد می زنیم که باید خرید زیاش به لیست بازیکنان را اضافه کنیم همان طور که می دانید یونایتد شدیدا دنبال خرید سانچو بود اما  با پیشنهاد بالای دورتموند منتفی شد و یونایتد شکست خورد در این یادداشت تحلیلی بر عدم موفقیت یونایتد در بازار و دلیل موفقیت چلسی در نقل و انتقالات می کنیم با ما در فوتبال پلاس همراه باشید.

پس از بحران کرونا می توان گفت فوتبال و البته تجارت آسیب زیادی دید وقفه طولانی موجب شد بعضی باشگاهد ها نتوانند خود را به شرایط عادت دهند بیاید در ابتدا از یونایتد حرف بزنیم یونایتد در ایتدا با پیشنهاد خرید سانچو به قیمت ۸۰ میلیون پوند موافقت کرده بود اما دقیقا با شروع فصل جدید همه چیز به یکباره تغییر کرد و حالا دورتموند خواهان افزایش مبلغ می باشد،  یونایتد پیشنهاد ۱۰۰ میلیون پوندی به دورتموند داده است

اما ماجرای اصلی چیست؟ شاید بتوانیم از بودجه باشگاه حرف بزنیم یونایتد طبق آخرین ضحبت های روزنامه های انگلیسی وضعیت بودجه جالبی ندارد و برای همین از دورتموند تخفیف خواسته است اما سال ۲۰۱۶ یادتان هست در همان سالی که یونایتد با مبلغ ۸۹ میلیون پوند پوگبا را خرید شاید بودجه باشگاه یک بهانه است و پرونده ای دیگری در ماجرا قرار داد اما به لندن برویم چلسی با مبلغ ۹۰ میلیون پوند هاوارت را خرید و این بیشترین مبلغ در روزهای آخر اکتبر بود.

هاوارتز با مبلغ ۹۰ میلیون پوند به چلسی آمد که مبلغ کمتری به نسبت دورتموند است

تا اینجا دو باشگاه آلمانی داشتیم که سران دو باشگاه با آنها در حال مذاکره بودند در همان زمان که یونایتد در حال مذاکره با دورتموند بود انتقال هاوارتز به چلسی تمام شد یونایتد منتظر کاهش هزینه پرداختی بود اما به نتیجه ای نرسید ،همه مردم و رسانه ها به این موضوع اذهان داشتند که قیمت سانچو از هاوارتز بیشتر خواهد بود  اما بازهم اختلاف کمتری را انتظار داشتند چیزی حدود ۱۲۰ میلیون پوند یا ۱۰۸ یورو مبلع قابل حدس بود.

دوباشگاه برای تصاحب بازیکنان تلاش کردند اما یونایتد از فرصت خود استفاده نکرد و حالا شنس کمی برای خرید سانچو دارد و باید پول بیشتری پرداخت کند،قیمت ترانسفر مارکت سانچو هم در همین مدت تغییرات زیادی کرد

کارشناسان معتقدند که یونایتد پول بیشتری خرج خواهد کرد و سانچو در همین چند روز آینده به یونایتد می آید احتمالا شاهد پرداخت مبلغ بالای ۱۰۰ میلیون خواهیم بود، طبق آخرین ضحبت ها یونایتد قصد دارد بار دیگر شانس خود برای گرفتن تخفیف از دورتموند جلب کند اما اگر بازهم نتیجه ای نداشته باشد یونایتد قطعا به فکر پرداخت مبالغ بالاتر هست و در چنین صورتی احتمالا دورتموند موافقت خواهد کرد .

خرید ون دی بیک تقریبا منتفی شد اما سانچو از ماه ها سونایتد به دنبالش بود و خرید او حالا می تواند برای یونایتد یک تحول باشد حتی در یک ویدیو تبلیغاتی شماره ۷ با نمایش سانچو دیده شد که واکنش های مختلفی داشت .

در نهایت باید منتظر ماند و نتیجه بازار را ببینیم نظر شما در این باره چیست چلسی چه کاری در بازار انجام داد تا توانست موفق باشد ؟

 

قبلی «
بعدی »

محمدرضا هلالی متولد 19 دی 1379 آبادان دانشجوی مهندسی الکترونیک و مترجم تحریریه فوتبال پلاس عاشق و دیوانه آرسنال و البته عاشق هلند از زمان دنیس برکمپ و فن نیستلروی و اون نسل بی نظیر
  • twitter

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.