مستند دو اسکوبار | روایت روزگار کلمبیا در جام جهانی ۱۹۹۴ با دوبله فارسی

در این مستند سرگذشت دو اسکوباری را مرور میکنیم که به جز نام خانوادگی، شباهت دیگری نداشتند، اما سرنوشت هر دوی آن‌ها یکسان بود.

تماشای آنلاین 

خلاصه مستند : 

مستند «دو اسکوبار» (The Two Escobars) محصول سال ۲۰۱۰ به زندگی دو کلمبیایی معروف با نام خانوادگی اسکوبار می‌پردازد. «پابلو اسکوبار» یکی از بزرگترین قاچاقچیان موارد مخدر که تجارت هروئین او را تبدیل به یکی از ثروتمندترین افراد دنیا کرده بود و «آندرس اسکوبار» فوتبالیست معروف کلمبیایی دهه ۱۹۹۰ و عضو تیم اتلتیکو ناسیونال؛ تیمی که پابلو اسکوبار آن را خریداری کرد.

درست در دوره‌ای که کارتل‌های مواد مخدر و در رأس آنها پابلو اسکوبار پول خود را وارد ورزش فوتبال کرده بود حملات دولت کلمبیا و امریکا به اسکوبار آغاز می‌شود. پابلو شکست می‌خورد و تیم فوتبالش هم دستخوش مشکلات بزرگی می‌شود.

این دو اسکوبار به جز نام خانوادگی، شباهت دیگری نداشتند، اما سرنوشت هر دوی آن‌ها یکسان بود. آندرس اسکوبار پس از زدن گل به خودی در جام جهانی ۱۹۹۴ در برابر ایالات متحده آمریکا به دست مافیای کلمبیا کشته شد. در این مستند ۱۰۰ دقیقه‌ای مایکل زیمبالیست و جف زیمبالیست (کارگردانان فیلم) به بررسی نقش پابلو اسکوبار و مافیای مواد مخدر کلمبیا در فوتبال این کشور و گره خوردن سرنوشت آندرس اسکوبار با آنها پرداخته‌اند.

قبلی «
بعدی »

طراح گرافیک ، تدوینگر و عضو تحریریه فوتبال پلاس
  • instagram
  • telegram

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.