مروری بر پرسپولیس پیش از لیگ بیستم؛ یحیی به دنبال ثبات دوباره در تیمی بی ثبات!

برخلاف ۴ فصل گذشته، پرسپولیس امسال مهم ترین فاکتور خود یعنی ثبات در ترکیب را تا حد زیادی از دست داده است . با جدایی ستارگان ریز و درشت، باید دید که یحیی می‌تواند این کشتی طوفان زده را با موفقیت به قهرمانی آسیا و پنجمین قهرمان متوالی لیگ برساند؟

دروازه بان

در درون دروازه سرخپوشان برای لیگ بیستم، دیگر خبری از علیرضا بیرانوند نیست و اینبار حامد لک وظیفه محافظت از دروازه را برعهده دارد. هشت پای تیم یحیی در لیگ قهرمانان آسیا ، حالا بدنبال ادامه عملکرد فوق العاده اش در بیستمین دوره لیگ برتر است.
پس از لک، بوژیدار رادوشوویچ باری دیگر قرار است دروازه بان دوم سرخ ها باشد. هرچند تا بدین لحظه این دروازه بان کروات به دلیل مشکلات مالی در تمرینات حاضر نبوده ولی انتظار می رود دوباره به جمع شاگردان گل محمدی اضافه شود

خط دفاع

مهم ترین مولفه پرسپولیس در مسیر چهار قهرمانی متوالی در لیگ را می‌توان به خط دفاعی این تیم نسبت داد. خط دفاعی که فصل گذشته با حضور محمد انصاری، سید جلال حسینی،شجاع خلیل زاده و محمد حسین کنعانی زادگان دژ محکمی برای مهاجمان لیگ بود .
در این فصل اما از این چهار بازیکن، شجاع خلیل زاده با پایان قصه عجیبش با رسول پناه به الریان قطر پیوست و تکلیف محمد انصاری مصدوم نیز برای فصل بعد علی رغم باقی ماندن یکسال دیگر از قراردادش مشخص نیست .

سعید آقایی با عملکرد فوق العاده اش در لیگ قهرمانان، جایگاه ثابتی در سمت چپ خط دفاعی سرخپوشان خواهد داشت . این در حالی است که محمد نادری ، با انتقالی جنجالی راهی استقلال شد و همانطور که ذکر شد، تکلیف انصاری نیز برای فصل بعد نامشخص است!

مهدی شیری تنها مدافع راست تخصصی در ترکیب یحیی است. هر چند که می‌تواند روی سیامک نعمتی نیز حساب ویژه ای باز کند.

خط هافبک

خط میانی پرسپولیس ، کلکسیونی از ستارگان ریز و درشت را در کنار خودش میبیند.
ستارگانی مثل کمال کامیابی نیا، احمد نوراللهی،میلاد سرلک ، امید عالیشاه و بشار رسن این فصل نیز در کنار هم حضور خواهند داشت. محمد شریفی نیز در این جمع حاضر خواهد بود.
از ترکیب خط هافبک این تیم در لیگ نوزدهم، محسن ربیع خواه تنها بازیکنی است که فصل آینده را با پیراهنی بجز پرسپولیس شروع خواهد کرد.

خط حمله

اگر نگاهی به لیست بازیکن خروجی و ورودی پرسپولیس بیندازیم؛ بیش از هر چیزی ستارگان خط حمله این تیم خود نمائی می‌کنند.
جدایی بازیکنانی نظیر علی علیپور،مهدی ترابی و کریستن اوساگونا شاید بتواند عملکرد خط حمله این تیم را تحت تاثیر قرار دهد .
البته پرسپولیس با خرید بازیکنانی نظیر احسان پهلوان ، آرمان رمضانی ، عیسی آل کثیر و  علی شجاعی سعی در پرکردن این جای خالی دارد که در این بین آل کثیر تا ۶ ماه محروم است و نمی تواند برای سرخپوشان بازی کند . البته مهدی عبدی جوان را نباید فراموش کرد.

با توجه به این شرایط ، باید دید که یحیی می تواند تیمش را با وجود حاشیه های فراوان، به قهرمانی پنجم برساند؟

قبلی «
بعدی »

طراح گرافیک ، تدوینگر و عضو تحریریه فوتبال پلاس
  • instagram
  • telegram

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.