ماجراجویی مرد روسی در ایران آغاز شد

  • توسط امیررضا همایون
  • ۵ ماه قبل
  • ۱۶۱۰ بازدید
  • ۱ دیدگاه

ولادیمیر آلکنو سرمربی سابق تیم ملی والیبال روسیه دربازی های المپیک ۲۰۰۸ پکن،۲۰۱۲ لندن و ۲۰۱۶ ریو باعقد قراردادی تا پایان بازی های المپیک ۲۰۲۰ توکیو هدایت تیم ملی والیبال مردان ایران را برعهده گرفت.

شاید برخی از هوادران والیبال ایران فرض کنند که با آمدن ولادیمیر آلکنو، قهرمانی ایران در بازی های المپیک توکیو ۲۰۲۰ قطعی است. و ایران پس از المپیک ژاپن را با یکی از مدال های طلا،نقره و برنز ترک خواهد کرد.

اما اگر واقع بینانه به موضوع نگاه کنیم متوجه خواهیم شد آلکنو زمان زیادی برای رفع موانع و مشکلات تیم ملی والیبال ایران و تزریق سیستم خود به بازیکنان ایران ندارد. چرا که والیبال ایران باید از ۲۴ اردیبهشت ماه سال ۱۴۰۰ در مسابقات لیگ ملت های والیبال ۲۰۲۱ شرکت کند.سپس از ۳ مرداد همان سال در بازی های المپیک تابستانی توکیو۲۰۲۰ شرکت کند. البته به نظر می رسد هدف گذاری فدراسیون والیبال و در راس آن محمدرضا داورزنی،کسب نتیجه مطلوب (حضور تیم ملی والیبال ایران بین چهار تیم برتر)المپیک سال آینده است.

یک پیشنهاد به آلکنو:اگر تیم ملی والیبال ایران به دنبال کسب نتیجه مطلوب و مناسب در بازی های توکیو است. باید با تیم دوم خودش در لیگ ملت های والیبال شرکت کند یک تیم جوان که توانایی حفظ جایگاه ایران را در سطح A مسابقات را داشته باشد. که این موضوع باتوجه به پشتوانه خوب والیبال ایران بازیکنان تیم های ملی نوجوانان،جوانان و امید ها دور از دسترس نخواهد بود. اگر آلکنو این تصمیم را برای لیگ ملت ها اتخاذ کند. با یک تیر دونشان را هدف گرفته است. می تواند با کسب شناخت بیشتر نسبت به تیم اصلی ایران نتیجه مطلوب تری را در المپیک کسب کند و هدف دوم جوانگرایی را دنبال کند. البته باید صبر کرد و دید ولادیمیر آلکنو روسی ،اعتقادی به جوانگرایی دارد یا خیر .

تیم ملی والیبال ایران در دور مقدماتی بازی های المپیک ۲۰۲۰ توکیو در گروه A مسابقات با تیم های ژاپن میزبا،لهستان،ایتالیا،کانادا و ونزوئلا همگروه است و بنا به گفته محمدرضا داورزنی،رئیس فدراسیون والیبال سرمربی روسی تیم ملی فروردین ماه ۱۴۰۰ به ایران خواهد آمد.

قبلی «
بعدی »

خبرنگار دانش آموز خبرگزاری پانا که در حوزه ورزش می نویسد و عضو تحریریه فوتبال پلاس

۱ دیدگاه

  1. بسیار عالی بود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.