قهرمانی لیورپول و حالا رکوردهای که تا پایان فصل می تواند شکسته شود

اختصاصی فوتبال پلاس ؛لیورپول بعد از تقریبا ۳۰ سال یعنی دقیقا بعد از فصل دراماتیک و خاطره انگیز ۱۹۹۰ با آن تیم رویای لیورپول توانست طلسم قهرمانی در لیگ برتر را بشکند سرود تو تنها قدم نخواهی زد فقط یک شعار هوادرای نیست بلکه هویت اصلی باشگاه است این قهرمانی که یک سر آن کلوپ و یک تیم فوق العاده کارگردان و بازیگران این صحنه بودند داستان یک عاشقانه چندین نسل بود در این یادداشت قصد داریم نگاهی به رکوردهای جالبی که تا پایان فصل لیورپول می تواند بشکند می کنیم.

هیچ کسی نمی تواند قدرت لیورپول در این فصل انکار کند تیم کلوپ در نهایت بعد از ۳۰ سال انتظار قهرمانی لیگ برتر را بدست آورد این تیم لیورپول هر نقطه زمین بی نطیر بود از خط دفاع با بازی فن دایک و رابرسون جوان تا کاپیتان هندرسون که عملکرد خیلی خوبی در این فصل داشت در کنار یک خط آتشین حمله که کمتر فرصتی را از دست میداد در اینجا قصد داریم رکورد های که تا پایان فصل قرمزها می توانند با شکستن آنها فصل را از باشکوه تر تمام کنند اشاره کنیم

برگرفته از وبسایت ۹۰min

بیشترین امتیاز در یک فصل

پیروزی سیتی مقابل ساپهمتون و گرفتن ۱۰۰ امتیاز در فصل ۲۰۱۸

تیم رکورد دار:منچستر سیتی (۱۰۰ امتیاز)

منچستر سیتی در فصل ۲۰۱۸ توانست با ۱۰۰ امتیاز با اختلاق قهرمانی را تصاحب کند در هفت بازی باقی مانده اگر تمامی امتیاز ها گرفته شود لیورپول  بالاخره این رکورد را تصاحب می کند، اکنون لیورپول ۸۶ امتیاز دارد  ۱۵ امتیاز هم  از تیم پپ جلو می اندازد باید ببینیم آیا این اتفاق می افتد یا همچنلان تیم پپ رکورد دار باقی میماند.

بیشترین امتیاز در یک فصل لیگ های اروپا

قهرمانی یونتوس در سال ۲۰۱۴

تیم رکورد دار: یونتوس (۱۰۲ امتیاز)

۱۰۰ امتیازی شدن در لیگ ها کار سختی است کمتر مربی شاهد هستیم که توانسته باشد از عدد صد عبور کند در لالیگا مادرید و بارسلوما این کار را کردند اما یونتوس کار را فراتر گذاشت و به ۱۰۲ امتیاز در سری آ در فصل ۲۰۱۳ رسید.

اما داستان لیورپول در این فصل لیگ برتر چگونه خواهد بود ؟ جواب ما به این پرسش این است که همه چیز در هفت بازی پایانی مشخص می شود این رکورد قابل شکستن خواهد بود آن هم فقط با بردن تمامی بازی ها که می تواند به ۱۰۷ امتیاز برسد البته در شرایطی که سیتی تا پایان فصل امتیاز از دست بدهد و در این صورت لیورپول  می تواند در جمع تیم های پنج لیگ برتر اروپا که از سقف صد امتیاز گذشتند اضافه شود، باید منتظر باشیم

بیشترین اختلاف با تیم دوم

قهرمانی پاریس ژرمن در فصل ۲۰۱۶

تیم رکورد دار: پاریس سن ژرمن (۳۲ امتیاز)

اگر از عدد بالا تعجب کردید اشکالی ندارد کافی است به فصل ۲۰۱۶ لیگ فرانسه برگدیم و اختلاف پاریس با لیون در جدول نگاه کنیم بله شما هم مثل من تعجب کردید ۳۲ امتیاز اختلاف واقعی است!

آیا لیورپول به این رکورد می رسد؟ در فوتبال چه چیزی امکان پذیر نیست اما در واقعیت خیلی سخت است باید قرمزها بازی های بعدی خود را با برد تمام کنند و در با  فرض باخت سیتزن ها اختلاف ۲۳ امتیازی شاید به ۲۶ برسد و در این صورت فقط ۶ امتیاز کمتر از شکستن رکورد که کار را سخت می کند

این رکورد کمی بعید اما باز هم می گویم در فوتبال هیچ چیز غیر ممکن است حتی چنین تصوراتی از جانب ما!

بیشترین امتیاز در بازی خانگی در یک فصل لیگ برتر

تیم فوق العاده فصل ۲۰۰۶ چلسی

تیم رکورد دار: منچستر یونایتد ، چلسی ، منچستر سیتی (۵۵ برد)

لیورپول با این رکورد خاص می تواند سه تیم را از پیش رو بکشد ، زیرا چلسی ، سیتی و یونایتد در طول یک فصل موفق شده ۵۵ امتیاز خانگی را در یک فصل کسب کرده اند،چلسی  این کار را در ۲۰۰۵/۰۶ انجام داد و همچنین  یونایتد در فصل  ۲۰۱۰/۱۱ و سیتی در  توانستند بیشترین امتیاز در تاریخ لیگ برتر ثبت کنند۲۰۱۲/۱۲.

در حال حاضر لیورپول از ۴۸ امتیاز خانگی در یک بازی بی نقص قرار دارد و با ۹ امتیاز در دسترس از بازی های باقی مانده خود در آنفیلد ، سه برد این کار را انجام می دهد.

اگر آنها بتوانند آن را مدیریت کنند ،به اولین تیم لیگ برتر نیز تبدیل میشوند که یک فصل کامل با یک رکورد  عالی  که تا سالها در تاریخ لیگ برتر را باقی میماند.

بیشترین برد در یک فصل لیگ برتر

لیورپول با برد مقابل پالاس بردهای خانگی خود را تضمین کرد

تیم رکورددار: منچستر سیتی (۳۳ برد)

این رکورد هم در فصل رویای  ۲۰۱۷/۱۸ سیتی به وجود آمد و فصل بعد نیز با همین تعداد پیروزی دنبال شد تا تیم پپ همچنان قدرت اول لیگ برتر باشد.

قرمزها فقط سه بازی از ۵ بازی اخیر خود را بردند و هفت بازی تا آخر فصل فرصت دارند و تنها راه برای شکستن رکورد سیتی برد در مقابل سیتیزن ها می باشد این بازی ۲ جولای با میزبانی سیتی برگزار می شود ، باید ببینیم تیم کلوپ سرانجام چه کاری انجام میدهد.

بیشترین گل در یک فصل لیگ برتر

برای پیروزی در این رکورد ، لیورپول باید در هر بازی ۵ گل بزند

تیم رکوردار: منچستر سیتی(۱۰۵ گل)

این ممکن است تا حدودی غیرقابل تحقق باشد ، اما شما می توانید در حال حاضر هر چیزی از تیم کلوپ انتظار داشته باشد ..

بله ، آنها باید در این ۷ بازی آخر ۳۷ گل شگفت انگیز را به ثمر برسانند ، تقریباً ۵.۳ گل در هر بازی به ثبت رساندند، نمی دانیم شاید انتفاق بیافتد اما بعید است.

بیشترین اختلاف گل در یک فصل لیگ برتر

برد ۴ بر صفر مقابل لستر بهترین برد آنها در این فصل بود

تیم رکورددار: منچستر سیتی(+۷۹)

آن قدر از سیتی گفتیم که خودمون هم خسته شدیم اما حقیقت آن تیم سیتی در فصل ۲۰۱۸ یک تیم فوق العاده با هدایت کلوپ بود و شکستن این رکوردها واقعا جای تعجب ندارد اما بیاید به جدول لیگ برتر تا اینجا نگاهی کنیم اکنون قرمزها با اختلاف گل +۴۹ در صدر هستند برای شکستن رکورد بالا انها باید ۳۱ گل بزنند بدون اینکه گلی دریافت کنند کار سختی خواهد بود اما از خط حمله پر قدرت قرمزها توانای شکستن این رکورد را دارد باید منتظر ماند و سرنوشت را دید!

بیشترین گل زده در بازی خانگی در یک فصل لیگ برتر

تیم فوق العاده کارلو آنچلوتی در فصل ۲۰۱۰

تیم رکوردار: چلسی(۶۸)

هم اکنون چلسی فصل ۲۰۱۰ رکورددار است،حتما آن تیم چلسی با درخشش دروگبا یادتان هست اما برسیم به لیورپول  آنها در بازی های خانگی خود باید مقابل استون ویلا،برنلی ،چلسی بازی کنندو  نیاز دارند ۱۵ امتیاز کسب کنند، میانگین گلزنی در هر بازی ۵ گل دارند باید منتظر ماند و دید آیا در نهایت این رکورد توسط شاگردان کلوپ زده می شود یا همچنان چلسی رکوردار باقی میماند ؟ .

بیشترین گل زده بیرون از خانه در یک فصل لیگ برتر

سوارز یکی از مهم ترین بازیکنان در رسیدن لیورپول به ۴۸ گل زده در خانه حریف

تیم رکورددار: لیورپول(۴۸ گل)

آیا لیورپول می تواند از  فصل ۲۰۱۴ تیم راجرز عبور کند تیم راجرز؟بله درست حدس زدید این رکورد همچنان در دستان لیورپول است اما باید کمی برگردیم به عقب و فصل ۲۰۱۴ را نگاه کنیم در جای که قرمزها با ۴۸ گل در بازی های خارج از خانه یک فصل بی نظیر را داشتند این رکورد دیگر خیلی سخت است نمی خواهیم نا امیدتان کنیم ولی قرمزها باید برای شکستن این رکورد در چهار مسابقه باید ۲۳ گل بزنند.

سیتی ، برایتون ، آرسنال و نیوکاسل چهار بازی آنها هست احتمالا در حال خندیدن هستید کاملا طبیعی است اما یادتان باشد همیشه غیر ممکن ها ممکن می شوند این تیم ممکن است هر کاری بکند واقعا نمی شود تصوری در مورد آینده داشت!

 

قبلی «
بعدی »

محمدرضا هلالی متولد 19 دی 1379 آبادان دانشجوی مهندسی الکترونیک و مترجم تحریریه فوتبال پلاس عاشق و دیوانه آرسنال و البته عاشق هلند از زمان دنیس برکمپ و فن نیستلروی و اون نسل بی نظیر
  • twitter

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.