قدرت برتر دوحه کیست؟

از چهارشنبه گذشته که چهار تیم استقلال،پرسپولیس،شهرخودرو خراسان و سپاهان اصفهان برای شرکت در رقابت هایی مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا ۲۰۲۰ به دوحه قطر سفر کردند بامشکلات زیادی همراه بودند. برای مثال این چهار تیم حتی برای دریافت ویزا  برای سفر به این کشور بامشکلاتی مواجه شدند اما با هر سختی که بود، مشکل ویزا از سوی سفارت قطر در ایران حل شد و تیم ها توانستند با تمام نفرات خود به قطر سفر کنند. اما تیم ها پس از رسیدن به دوحه با مشکلات بزرگتری نسبت به اخذ ویزا دست و پنجه نرم کردند. از جمله این مشکلات می توان به حضور هشت تیم در یک هتل و بلاتکلیفی استقلال برای دیدار دوشنبه شب ۲۴شهریور برابر الوحده امارات اشاره کرد.

سوال بزرگ اینجاست قدرت برتر کیست؛AFC یا قطر

به نطر می رسد به علت میزبانی جام جهانی ۲۰۲۲ حق میزبانی لیگ قهرمانان آسیا۲۰۲۰ در منطقه غرب قاره کهن از سوی کنفدراسیون فوتبال آسیا(َAFC) به قطر داده شده است. اما آنچه الان و با اتفاقات پیش آمده برای تیم های ایرانی مشخص است.حق میزبانی جام جهانی نوجوانان هم برای قطر زود است چه برسد به میزبانی جام جهانی! می توان گفت دز زمینه رفع مشکلات تیم های شرکت کننده نه قطر قدرتمند بوده و نه AFC که قطر را ملزم به رعایت پرتکل های بین الملی در زمینه برگزاری مسابقات نکرده است.

اگر دلار های نفتی و لابی گری های قطرنبود  ا به جام جهانی نمی رسید!

شاید اگر فدراسیون جهانی فوتبال (FIFA) با شکایت متعدد تیم های شرکت کننده در لیگ قهرمانان آسیا ۲۰۲۰روبرو شود. حق میزبانی جام جهانی را از قطر بگیرد اما سوال بزرگ اینجاست آیا فیفا  از قدرت سلب میزبانی جام جهانی ۲۰۲۲ از قطر برخوردار است یا خیر اما باید به این نکته توجه کرد اگر دلار های نفتی و لابی گری های قدرتمند قطر نبود. این کشور شیخ نشین حاشیه خلیج فارس به میزبانی جام جهانی ،لیگ قهرمانان آسیا و تورنمنت های دیگر ورزشی نمی رسید.

حال باید دید در روز های آینده کنفدراسیون فوتبال آسیا به عنوان متولی برگزاری مسابقات و قطر به عنوان کشور میزبان چه راهکار هایی برای کم کردن مشکلات تیم های شرکت کننده اتخاذ می کنند و آیا اصلا راهکاری برای اتخاذ دارند یا خیر

قبلی «
بعدی »

خبرنگار دانش آموز خبرگزاری پانا که در حوزه ورزش می نویسد و عضو تحریریه فوتبال پلاس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.