جدیدترین مطالب

شیخ آبی ؛ ستاره این روزهای استقلال

نگاهی به عملکرد شیخ دیاباته با پیراهن آبی های تهران

بازیکنهای خارجی که وارد لیگ ایران میشوند بر خلاف لیگ‌های حاشیه خلیج فارس غالبا کم کیفیت یا بی کیفیت هستند.
اگر بخواهیم از تیمهای موفق در خرید بازیکنان خارجی نام ببریم قطعا دامنه انتخاب ما وسیع نخواهد بود و بدون شک بهترین تیم در این زمینه سپاهان خواهد بود، که زمانی با آرمناک، لئون استپانیان، عمادرضا،ابراهیم توره و حتی جواهیر سوکای به تیمهای دیگر آموزش خرید بازیکن خارجی میداد.

استقلال در سال‌های قبل مهارت بالایی در خرید خارجی های بی کیفیت داشت اما در سالیان اخیر مهارت بی نظیری در فراری دادن خارجی های باکیفیت دارد، که نمونه بارز آن جباروف و تیام و پاتوسی میباشد.
این فصل هم استقلال یک خرید با کیفیت خارجی با سابقه درخشش در سری‌آ و لوشامپیونه داشت، آنها به سراغ مهاجم بلند بالای مالیایی رفتند تا برای آنها خاطرات تیام را شاید زنده کند. او کسی نبود جز 《شیخ دیاباته》

شیخ آبی ها اگرچه که شروع موفقی در لیگ نداشت اما با گلزنی های پیاپی توانست تیم استراماچونی را به صدر جدول برساند تا یکی از موفق ترین خارجی های تاریخ لیگ برتر باشد. دیاباته با دومصدومیت دربی هارا از دست داد اما برادری خودش را در بازیهای بزرگ به استقلالیها ثابت کرده است.
شهرخودرو، تراکتور،سپاهان، صنعت نفت، الکویت و الریان تیمهایی هستند که طعمه غول آفریقایی آبیهای تهران بوده‌اند تا دیاباته نشان دهد که لات کوچه خلوت نیست و متخصص رام کردن تیمهای سرکش با ضربات سرکش است.

در حالی که همه از شوتهای سنگین شیخ میگویند در این مقاله ما میخواهیم توجه شما را به قبل از گل دوم استقلال در آبادان جلب کنیم:
همه از استارت ۷۰ متری ارسلان یا پاس خوب رضاوند میگویند اما ما میخواهیم به کمی عقب تر برویم،
توپ سرگردانی که در آن دقیقه در محوطه جریمه به شیخ رسید و دیاباته به جای دفع توپ که قطعا تمام بازیکنان داخلی همان کار را میکردند، توپ را ابتدا کنترل کرد سپس به رضاوند سپرد تا شیخ باشد که گیتار ارسلان را به صدا در بیاورد.

شیخ با معرفت استقلال قطعا میتواند بُرنده ترین تیشه فرهاد در راه رسیدن به سهمیه، قهرمانی حذفی و مرحله بعد لیگ قهرمانان باشد اما باید منتظر بمانیم تا ببینیم که دیاباته راه تیام را میرود یا تا پایان این داستان عاشقانه در اردوگاه آبی‌ها باقی می‌ماند.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.