جدیدترین مطالب

سرخابی‌ها ؛ لطفا مثل لیورپول باشید!

  • توسط امیر توسلی
  • ۱ ماه قبل
  • ۴۰۰ بازدید
  • ۱ دیدگاه

فرمول موفقیت در فوتبال اصلا پیچیده نیست، ثبات و تقویت یک تیم فرمول اکسیر گونه موفقیت برای تیمهایی است که بدنبال پیروزی‌ها و کسب جامهای مختلف هستند.

شاید بهترین مثال موفقیت در فوتبال جهان لیورپول باشد. تیمی جذاب با فوتبال شناور و دلبرانه.
کاریوس، رابرتسون، لورن، فن‌دایک، آرنولد،هندرسون، میلنر، واینالدوم، صلاح، فیرمینو و مانه یازده مرد کلوپ در مقابل رئال مادرید در فینال لیگ قهرمانان بودند که در نهایت با اشتباهات کاریوس و مصدومیت صلاح این فینال به رئالی رسید که ثبات بی‌نظیری را در ترکیب خودش میدید.
آلیسون، ماتیپ و فابینیو سه بازیکنی بودند که در فینال ۲۰۱۹ جانشین کاریوس، لورن و میلنر شدند تا اینبار با درخشش این بازیکنان در کنار مهره های سال قبل لیورپول قهرمان لیگ قهرمانان شود و سال بعد هم قاطعانه ترین قهرمانی تاریخ لیگ جزیره را به نام خود ثبت کند.

در فوتبال ایران این روزها موفقیت با نام پرسپولیس عجین شده است، تیمی که در سالیان اخیر به هرآنچیزی که اراده کرده است دست یافته است.
بیرانوند، خلیل‌زاده، حسینی، محرمی، انصاری، ماهینی، نوراللهی، احمدزاده، امیری، نعمتی و علیپور یازده مردی بودند که الجزیره پرستاره را در تهران با کامبکی با طعم گل سوپرمن بدرقه کردند و همان سال تا فینال لیگ قهرمانان هم پیش رفتند. در حال حاضر از یازده سرباز ارتش سرخ فقط ۳بازیکن جداشده است و سایر بازیکنان در کنار هم برای رسیدن به چهارمین قهرمانی متوالی لیگ توپ میزنند.

در سمت آبی تهران اوضاع نه شباهتی به قرمز های آنفیلد دارد نه هیچ شباهتی به سرخ‌های تهران.
رحمتی، منتظری، حسینی، غفوری، سهرابیان، چشمی، باقری، اسماعیلی، حیدری، جباروف و تیام یازده مردی بودند که یکی از ماندگارترین کامبک‌های تاریخ لیگ قهرمانان را برای استقلال در مقابل ذوب آهن رقم زدند. استقلال همان فصل هم دربی برگشت را از پرسپولیس پرقدرت برد، هم الهلال را در لیگ قهرمانان دبل کرد و هم فینال جام حذفی را از دستان سرمربی تیم ملی ربود.


در مورد لیورپول و پرسپولیس تغیرات بازیکنان محدود به سه بازیکن بود اما از یازده مرد استقلال تنها ۴ بازیکن در ترکیب این تیم باقی‌مانده تا پر افتخارترین تیم ایرانی در آسیا شاید بی ثبات ترین تیم این قاره هم بوده باشد.

قبلی «
بعدی »

۱ دیدگاه

  1. پینگ بک: سرخابی‌ها ؛ لطفا مثل لیورپول باشید! - مجله خبری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.