ستاره های گمشده (۶)| آشنایی با کانر کودی

ستاره های گشمده،مطلبی کوتاه و مختصر است که نگاهی گذرا به ستاره های حال حاضر تیم های نه چندان بزرگ می پردازد.

در ششمین قسمت از ستاره های گمشده به معرفی کانر کودی می پردازیم. کانر دیوید کودی در ۲۵ فوریه ۱۹۹۳ در شهر بندرنشین لیورپول چشم به جهان گشود. کودی همچون بسیاری از فوتبالیست ها،فوتبالش را از تیم اول شهرش لیورپول آغاز کرد و از سال ۲٠٠۵ تا ۲٠۱۳ در تیم پایه های این باشگاه توپ زد و فقط دو بار فرصت حضور در تیم اصلی را به دست آورد.کودی فصل ۲٠۱۴_۲٠۱۳ را با انتقالی قرضی به شفیلد یونایتد رفت و با حضور در تیم بزرگسالان این تیم توانست خودی نشان دهد و در ۵٠ بازی، ۶ گل و ۴ به ثبت رساند و با درخشش در شفیلد،مورد توجه مدیران هادرسفیلد قرار گرفت و آگوست ۲٠۱۴ با ۴۷٠ هزار یورو به هادرسفیلد پیوست و بار دیگر نشان داد آینده روشنی دارد،حاصل کار او در هادرسفیلد ۳ گل و ۳ پاس گل در ۴۸ بازی بود. اما نقطه اوج کانر کودی در تیم حال حاضرش یعنی ولورهمپتون بود،کانر جولای ۲٠۱۵ با مبلغ ۲/۸ میلیون یورو به ولوز منتقل شد و دوران اوج فوتبالیش را آغاز کرد.

پست اصلی وی دفاع وسط است اما او نشان داده در شرایط خاص می تواند در نقش دفاع راست و هافبک دفاعی ظاهر شود و آچار فرانسه تیمش باشد. کودی فصل ۲٠۱۹_۲٠۱۸ با ولوز به لیگ برتر صعود کرد و به عنوان کاپیتان رهبری تیم را بر عهده گرفت و آمار ۱۲۶ دفع توپ،۳۱ قطع توپ و ۳۱ تکل و ۷۷ دوئل موفق را فصل پیش به ثبت رساند. کودی این این فصل هم تا بدین جای کار
عملکرد مناسبی داشته و ۹۹ بار دفع توپ،۱۹ بار قطع توپ انجام داده و آمار ۷۳ دوئل موفق، ٪۸۳ دقت پاس را از خود به جای گذاشته و با ولوز در لیگ اروپا هم حضور دارد و در رده پنجم لیگ جزیره هم قرار دارد. قرارداد او با ولورهمپتون تا سال ۲٠۲۳ اعتبار دارد.ارزش فعلی او در ترنسفرمارکت ۱۴/۵ میلیون یورو است.
کودی از ۱۶ سالگی تا ۲٠ سالگی در تیم های پایه انگلستان بازی کرده ولی هرگز در تیم امید یا بزرگسالان کشورش حضور نداشته است. وی همراه تیم زیر ۱۷ ساله های انگلیس قهرمان اروپا سال ۲٠۱٠ شد.
کودی ۱۸۵ سانتی متری در دوئل های هوایی و زمینی موفق نشان داده و هر گاه نیاز باشد از دفاع بازیسازی می کند و قدرت رهبری بالایی در تیم دارد .با سیستم ۳ دفاعه نونو اسپریتو سانتو،او در مرکز دفاع تیم انجام وظیفه می کند و بازی های درخشانی هم انجام داده و شاید به تیم های بزرگتری هم راه پیدا کند.

قبلی «
بعدی »

۱ دیدگاه

  1. بسیار ممنون از مقاله خوبتون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.