راز درخشش کالورت لوین در این فصلِ لیگ جزیره؛ از نقش آنچلوتی تا هایلایت گل های اینزاگی!

  • توسط نوید صحرانورد
  • ۷ ماه قبل
  • ۲۳۷۰ بازدید
  • ۱ دیدگاه

دومنیک کالورت لوین، مهاجم ۲۳ ساله ی اورتون در این فصل به اوج درخششِ خود رسیده، او حالا و در تیم آماده ی کارلتو با زدن ۶ گل آقای گل رقابت های لیگ جزیره است، اما مهم ترین دلیل تحول این مهاجم انگلیسی نسبت به فصول قبل چیست؟

بعد از حضور یکی از برترین مربی های جهان در گودیسون پارک، حالا کم کم اثرات کارلو آنچلوتی بر تافی ها مشخص میشود، آن ها که در طی ۴ هفته ی گذشته با با ۴ برد و ۱۲ امتیاز صدرنشین لیگ رقابتی جزیره هستند، علاوه بر درخشش بازیکنانی مانند ریچارلیسون، خامس و آلان باید مدیون مهاجم انگلیسی خود دومنیک کالورت لوین هم باشند، بازیکنی که بعد از حضور کارلتو در تیم و به تشویق او مشغول به دیدن هایلایت گل های یکی از برترین مهاجمان تاریخ فوتبال ایتالیا و جهان یعنی فلیپو اینزاگی شده، کارلتو از کالورت لوین خواسته برای افزایش تاثیر گذاری در تیمش تمامی گل های “پیپو” در میلان را ببیند، گل هایی که اینزاگی، آنچلوتی و میلان را به قهرمانی در لیگ قهرمانان اروپا هم رساند.

فلیپو اینزاگی – صحنه ی به ثمر رساندن گل “پیپو” در فینال لیگ قهرمانان

مهاجم انگلیسی که روند رو به رشد خود را از فصل گذشته و با زدن ۱۳ گل در بیش ۳۰ بازی شروع کرد، در شروع فصل جدید و با اضافه شدن بازیکنی مثل خامس می داند که حق از دست دادن هیچ  فرصتی را ندارد، او در فصل جدید شانس های گل بیشتری را به لطف خامس بدست آورده و به لطف حضور آنچلوتی سطح بازی خود را نیز بالاتر برده، کالورت لوین در ۶ بازی این فصل در تمامی رقابت ها ۹ گل را برای تافی ها به ثمر رسانده که شامل دو هتریک هم می باشد، یک شروع بسیار بزرگ برای مهاجم انگلیسی.

کالورت لوین – مهاجم اورتون – آقای گل فعلی لیگ جزیره

از شروع رقابت ها در ۵ لیگ معتبر اروپایی هیچ بازیکن دیگری موفق به ثبت همچین رکوردی نشده، تا ارزش کار دومنیک بیشتر به چشم بیاید، بازیکنی که به لطف درخشِشَش حالا از سوی گرت ساوگیت به بازی های ملی مقابل تیم هایی همچون ولز برای بازی دوستانه و بلژیک و دانمارک در مسابقات لیگ ملت های اروپا هم دعوت شده است.

آنچلوتی به کالورت لوین پیشنهاد داده تا سبک بازی اینزاگی را شبیه سازی کند، بازیکن سابق یوونتوس و میلان و برنده ی جام جهانی ۲۰۰۶ و یکی از قاتلین محوطه های جریمه در بیش از ۲۰ سال؛ حالا و بر اساس همین پیشنهاد استعداد انگلیسی بازی های برنده ی دو بار لیگ قهرمانان و سه بار سری آ را همیشه قبل از بازی ها تماشا میکند، او حالا به لطف قرار گرفتن در موقعیت های گل بیشتر سعی دارد از هر شانس کوچکی یک گل بسازد.

کالورت لوین اخیرا در مصاحبه ای گفته است:

کارلو قطعا تاثیر مثبتی بر من گذاشته است، من فکر میکنم برای بازیکنی در سن من بهترین زمان برای بدست آوردن است، مهم ترین تاثیر کارلو بر من این است که یاد گرفته ام بهترین مکان و زمان را در بازی انتخاب کنم، نیازی به گفتن نیست که از پیپو تقلید میکنم.

کارلو به من گفت روی بازی های اینزاگی زوم کنم، من بازی های زیادی از او را در یوتیوب دیده ام، گل های بسیاری از او تنها با یک لمس توپ به ثمر رسیده است.

شما باید همیشه یاد بگیرید، من هنوز در حال یادگیری هستم و هر روز در حال تلاش برای بدست آوردن.

کارلو آنچلوتی و دومنیک کالورت لوین – لوین اینزاگی جدید کارلتو؟!

حالا و با ادامه ی این روند شماره ی ۹ آبی ها شانس زیادی برای بازی های یورو ۲۰۲۰ در تابستان ۲۰۲۱ دارد، مسابقاتی که بدلیل همه گیری ویروس کرونا در این تابستان به تعویق افتاد تا یک شانس عالی برای کالورت لوین و پیوستن به سه شیر ها در یورو باشد.

لوین خودش می گوید:

عملکرد من مرا به اینجایی که هستم رسانده، اگر به این روند ادامه دهم فکر میکنم شانس خوبی برای بازی در یورو دارم، ادامه ی این روند کلید ماجراست.

قبلی «
بعدی »

پژوهشگر فوتبال و ورزشی نویس
  • instagram

۱ دیدگاه

  1. ممنون از سایت خوبتون
    موفق باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.