دوپینگ های المپیک پکن ولندن کار خودش را کرد؛ IOC تهدید به حذف وزنه برداری از المپیک کرد

طی دو سه روز اخیر اخباری مبنی بر تهدید کمیته بین الملی المپیک برای حذف وزنه برداری از المپیک روی خروجی رسانه ها قرار گرفت.

شاید زمانی که المپیک پکن و لندن برگزار شد کسی از دوپینگ های متعدد صورت گرفته توسط وزنه برداران خبر نداشت. اما حالا پس از گذشت ۷ سال از المپیک لندن، با بازنگری تست های دوپینگ وزنه بدران حاضر در  آن المپیک،کمیته بین الملی  المپیک و آژانس مبارزه با دوپینگ (وادا )متوجه دوپی نگ های متعدد در آن المپیک شده اند.

سهمیه های پاریس کاهش یافت

چندی پیش برنامه مسابقات المپیک ۲۰۲۴ پاریس از سوی کمیته بین الملی و کمیته برگزاری بازی ها منتشر شد. که این برنامه ریزش محسوس سهمیه های برخی رشته ها از جمله وزنه برداری را نشان می داد. بر اساس آمار وزنه برداری در المپیک ریو با ۲۶۰ ورزشکار ،در المپیک آینده (توکیو) با ۱۹۶ ورزشکار و در المپیک پاریس با ۱۲۰ ورزشکار حضور خواهد داشت. 

البته باتوجه به اخباری که از سمت کمیته بین الملی المپیک از آینده وزنه برداری در المپیک به گوش می رسد احتمال اینکه  المپیک توکیو،آخرین حضور المپیکی وزنه برداری باشد زیاد است.

کار سخت جانشین تاماش آیان برای نگه داشتن وزنه برداری در المپیک

همانگونه که می دانیم تاماش آیان مجارستانی پس از سال ها حکمرانی بر جامعه وزنه برداری دنیا استعفا داد  و حالا این فدراسیون مقدمات انتخابات را برای شناختن جانشین پدرخوانده فراهم می کند.

شاید یکی از اصلی ترین انتظارات جامعه وزنه برداری جهان، از رییس جدید این  فدراسیون  نگه داشتن این رشته در المپیک است که باتوجه به موضع IOC در قبال این رشته بسیار سخت است.

باید دید با آمدن هییت ریسه جدید می توان برای حضور وزنه برداری در بازی های المپیک، پس از بازی های ۲۰۲۴ امید داشت یا خیر.

قبلی «
بعدی »

خبرنگار دانش آموز خبرگزاری پانا که در حوزه ورزش می نویسد و عضو تحریریه فوتبال پلاس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.