در جدید ترین رنکینگ فیفا تیم ملی ایران باز هم سقوط را تجربه کرد

تیم ملی ایران

ژاپنی ها نزدیک و نزدیک تر میشوند.

در رنکینگ جدید فدراسیون جهانی فوتبال تیم ملی با سقوط چهارپله ای در جایگاه بیست و هفتم جهان ایستاد.

همان طور که پیش بینی می شد شکست تلخ در منامه تبعات سنگینی برای جایگاه ملی ایران در رنکینگ فیفا داشت تا برای اولین بار طی چند ماه گذشته ایران سقوط چند پله ای در جدول را تجربه و از آن بدتر در قاره آسیا سایه سنگین سامورایی ها را روی سر خود حس کند.

مارک ویلموتس و شاگردانش بعد از برد ۱۴-۰ مقابل کامبوج که عملا میانگین امتیاز چندان بالایی به خاطر جایگاه بسیار نازل حریف درجه سومی از قاره کهن نداشت در بازی حیثیتی با بحرین در منامه شکست بدی را تجربه کردند تا همین نتیجه ناامیدکننده میانگین امتیازات منفی زیادی به حساب ایران واریز کند.

اما این سقوط از یک جهت دیگر حائز اهمیت است آن هم این که یکه تازی چندین ساله ایران در قاره آسیا با تهدید جدی روبرو شد. ژاپن با نتایج خوب خود حالا در یک قدمی ایران و فاصله هفت امتیازی تنها در انتظار یک غفلت دیگر از یوزهاست تا بعد از سال ها دوباره رده اول قاره کهن را از رقیب دیرینه اش پس بگیرد که همین امر زنگ خطر را برای ویلموتس و شاگردانش در آستانه مصاف حساس با عراق در بصره به صدا در آورده است.

در رنکینگ جدید فیفا تیم ملی عراق با کسب ۱۳۲۷ امتیاز در جایگاه ۷۴ دنیا ایستاد تا با صعودی پنج پله ای مواجه شود. این اتفاق می تواند تاثیر روحی روانی خوبی روی شاگردان سرکو کاتانچ در آستانه بازی مهم با رقیب همسایه در بصره داشته باشد. ضمن این که بحرین هم بعد از برتری مقابل ایران با چهار پله صعود و کسب ۱۲۲۰ امتیاز توانست به جایگاه ۱۰۱ برسد تا امیدوار به صعود خیره کننده در ماه آتی باشد.

قبلی «
بعدی »

با سلام بنده عرفان قلی پور دانشجوی کارشناسی گرافیک دانشگاه هنر تبریز و دوستدار فوتبال و تیم بارسلونا هستم اما برای هر تیمی احترام قائلم چرا که باید از فوتبال لذت برد. سربلند و پایدار باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.