جدیدترین مطالب

به مناسبت تولد لیونل مسی ؛ فوق ستاره‌ای از دنیایی دیگر

امروز تولد بازیکنی‌ست که همه ما خاطره‌های زیادی با او داریم. بازیکنی که همیشه تفاوت‌ها را به ارمغان می‌آورد و به ما ثابت می‌کند که معجزه فقط مخصوص پیامبران نیست.

کودکی مسی در روزاریو آرژانتین

در این مستطیل جذاب سبز رنگ،هر بازیکنی قصه خود را دارد. در این میان اما شاید قصه مسی، یکی از جذابترین قصه‌ها باشد.داستانی که با هر بار شنیدن، جذاب‌تر از پیش می‌شود.

مسی با استعداد و نبوغ فوتبالی پا به زمین گذاشت. با این استعداد، چشم همه را در روزاریو آرژانتین به خود خیره کرد ولی کمبود هورمون رشد ، چیزی نمانده بود که دنیا را از دیدن جادوی مسی محروم کند.

ریورپلاته علاقه مند به جذب مسی بود اما هزینه ۹۰۰ دلار در ماه برای درمان او ، باعث شد که آنها شاید بزرگترین اشتباه تاریخشان را انجام دهند و قید جذب او را بزنند.

همه چیز برای مسی تیره و تار بنظر می رسید تا اینکه فوتبال ، به داد پادشاه آینده‌اش رسید.

کارلس رکساچ، مدیر ورزشی وقت بارسلونا توسط بستگان مسی در لیدا و کاتالونیا  از استعداد او آگاه شد؛ او انقدر تحت تاثیر استعداد وی قرار گرفته بود که اولین قرارداد مسی را حتی بدون کاغذ، بلکه برروی دستمال کاغذی امضاء کند!

اولین قرارداد مسی برروی دستمال کاغذی!

مسی همراه با پدرش به بارسلونا آمد و پا به لاماسیا گذاشت. جایی که قرار بود در کنار بازیکنانی مانند پیکه ، اینیستا و فابرگاس؛ نسل طلایی آبی و اناریها را به ارمغان بیاورد.

لیونل بین سال‌های ۲۰۰۰ تا ۲۰۰۳ در تیم جوانان بارسا فعالیت می‌کرد.اما فصل ۲۰۰۴-۲۰۰۳ فصلی عجیب در دوران فوتبال مسی بود.

او اولین بازی اش در تیم B را با یک گل آغاز کرد و به تیم A ارتقاء یافت و در ۱۴ بازی ۲۱ گل به ثمر رساند. پس از آن در ۲۹ نوامبر ۲۰۰۳ در تیم C بارسلونا آغاز به کار کرد و سپس در ۶ مارس ۲۰۰۴ در تیم B بارسلونا مشغول به بازی شد. او در طول فصل برای هر دو تیم بازی کرد و در ۱۰ بازی پنج گل به ثمر رساند.

فرانک رایکارد ، مربی وقت بارسلونا سرانجام او را مقابل اسپانیول ، به اولین بازی لالیگایی اش فرستاد و توانست در همان فصل ، اولین گلش را روی پاس رونالدینیو  به آلباسته بزند. گلی که بخاطر این تصویر زیبا در یاد‌ها باقی مانده است.

اولین گل مسی برای بارسلونا

این گل ، شروع دوران پادشاه جدید فوتبال بود. پادشاهی که در کم ترین زمان ممکن ، رقبا از لب تیغ می‌گذراند.

نزدیک به ۱۵ فصل از آن بازی گذشته است ، مردم کاتالونیا نیز در این ۱۵ فصل :

  • در کنار هم از ضربات کاشته او به وجد آمده‌اند.
  • با گل‌های او از ته دل فریاد خوشحالی سرداده‌اند.
  • از پاس‌‌گل‌هایش لذت برده اند و در نهایت از افتخارات و وفاداری اش احساس غرور کرده‌اند.

شرایط اما در آلبتی سلسته کمی متفاوت است. از نگاه طرفداران و مردم تیم آرژانتین مسی برای تکامل فوتبالش نیاز به فتح جام جهانی دارد. جامی که آخرین بار در دستان دیه‌گو مارادونا خود را به این کشور رساند.

جام جهانی ۲۰۱۴ ،آلبی سلسته به رهبری مسی تماس همت خود را برای کسب این جام طلایی به‌کار گرفتند.برای ما ایرانی‌ها،ماندگار‌ترین تصویر از مسی گل او در آخرین دقایق به علیرضا حقیقی است. جایی که همه با هم یک صدا فریاد زدیم”چقدر خوبیم ما!” ولی در نتیجه ثابت نشد.

در آن بازی ما به مسی باختیم. نه آرژانتین!

اما برای سایر فوتبال دوستان، ناکامی مسی در فینال همان جام در ورزشگاه ماراکانا مقابل تیم جذاب یواخیم لو ،تصویری ماندگارتر است.جایی که بهترین بازیکن جام شد اما تیمش بهترین تیم جام نشد.

ناکامی مسی در فتح جام جهانی ۲۰۱۴

امروز مسی ۳۳ ساله شد.باورتان می‌شود؟! ۳۳ ساله!

گویی همین دیروز بود که مسی ۲۳ ساله در توپ طلا هتریک کرد،کل تیم رئال مورینیو را دریبل زد و در یک سال، بیش از ۹۰ گل را به ثمر رساند.

جای جای ذهنمان را که مرور کنیم؛خاطره‌ای از مسی در آن نهفته است.صحنه‌هایی جذاب که هر طرفداری را به وجد می‌آورد.

بیش از ۱۵ فصل وفاداری به پیراهن آبی و اناری

پس به یاد داشته باشید. مسی ۳۳ سالش شد!شاید تنها دو سه فصل دیگر فرصت تماشای جادوی اورا داشته باشیم.

 تولدت مبارک،پادشاه فوتبال

قبلی «
بعدی »

طراح گرافیک ، تدوینگر و عضو تحریریه فوتبال پلاس
  • instagram
  • telegram

۱ دیدگاه

  1. پینگ بک: به مناسبت تولد لیونل مسی ؛ فوق ستاره‌ای از دنیایی دیگر - مجله خبری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.