به بهانه کسب میزبانی بازی های ۲۰۳۰ توسط قطر؛ماموریت دوم باموفقیت انجام شد!

خبرکوتاه بود:قطر میزبان بازی های آسیایی ۲۰۳۰ شد،قطر تا زمان نگارش این مقاله میزبان دو رویداد بزرگ ورزشی و کاندید میزبانی دوریداد بزرگ دیگر است.

جام جهانی ۲۰۲۲ که دو سال آینده به میزبانی این کشور شیخ نشین حاشیه خلیج فارس برگزار و پرونده اش بسته خواهد شد. اما قطر به جز میزبانی جام جهانی امروز چهارشنبه ۲۶ آذر ۹۹ به صورت رسمی در رقابت با عربستان،حق میزبانی بازی های آسیایی ۲۰۳۰ هم بدست آورد تا به صورت رسمی میزبان این رویداد چند ورزشی شود. اما از بازی های آسیایی ۲۰۳۰ که بگذریم به شانس کسب میزبانی این کشور برای دورویداد مهم یعنی جام ملت های آسیا ۲۰۲۷ که باتوجه به امکانات کشور قطر از لحاظ استادیوم های تازه ساز و از آن مهمتر برگزاری جام جهانی ۲۰۲۲ می تواند میزبان بزرگترین فستیوال فوتبال در قاره کهن باشد. 

اما کمی از درخواست میزبانی قطر برای کسب میزبانی جام ملت های آسیا ۲۰۲۷ پایین تر می آییم به درخواست این کشور برای میزبانی بازی های المپیک تابستانی ۲۰۳۲ می رسیم. که چندی پیش به کمیته بین الملی المپیک (IOC) فرستاده شد خواهیم رسید. البته در بحث اعطای میزبانی المپیک تابستانی ۲۰۳۲ به قطر یک مشکل اساسی به اسم گرمای بیش از اندازه می تواند این کشور حاشیه خلیج فارس را از کسب میزبانی بزرگترین رویداد چند ورزشی جهان محروم سازد.

البته سکه ی عطای حق میزبانی بازی های المپیک تابستانی به قطر دو رو دارد که روی نخست در سطر های بالا گفته شد. اما این امکان وجود دارد دارد کمیته بین الملی المپیک،هم مانند فدراسیون جهانی فوتبال(فیفا)به علت گرمای بیش از اندازه قطر زمان برگزاری این رویداد چند ورزشی را تغییر دهد و به این ترتیب عنابی ها پس از تجربه برگزاری جام جهانی،برگزاری المپیک هم تجربه خواهند کرد. . که این  موضوع هم یک روی سکه است. اما هیچ کس نمی تواند به صورت قطعی عنوان کند میزبان بازی های المپیک ۲۰۳۲ قطر است. 

قبلی «
بعدی »

خبرنگار دانش آموز خبرگزاری پانا که در حوزه ورزش می نویسد و عضو تحریریه فوتبال پلاس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.