بررسی چلسی در فصل جاری لیگ برتر ؛ از نقاط قوت تا پیش بینی جایگاه!

اختصاصی فوتبال پلاس ؛تا چند روز دیگر مسابقات پریمر لیگ آغاز می شود و یکی از تیم های جذاب این فصل یعنی چلسی حالا تبدیل به یکی از ترند های لیگ برتر این فصل شده است لمپارد .حالا قصد یک تحول جدی دارد در این یادداشت با بررسی تخصصی  ترکیب چلسی با ما همراه باشید

تیم فرانک لمپارد حالا می تواند با ترکیب ایده آل خود به یکی از تیم های برتر پریمر لیگ در فصل جدید محسوب شود خرید زیاش و هاوارتز و البته بازیکنان جوانی همچون جیل ول و تیاگو سیلوا یک ترکیب عالی در کنار اسکلت اصلی چلسی ایجاد می کند لمپارد با سیاست حرفه ای توانست در نقل و انتقالات برای چلسی اقدام کند و اعتماد مدیران چلسی به وی موجب این تحول شد در این یادداشت تحلیلی بر وضعیت چلسی میکنیم.


قدرت تیمی

چلسی در این فصل یکی از چر خرج ترین تیم های اروپا در بازار نقل و نتقالات بود تقریبا چیزی حدود ۲۰۰ میلیون پوند از بودجه باشگاه برای صرف هزینه های نقل و انتقالات استفاده شد اما قطعا این خرج کردن برای چلسی مفید خواهد بود و این موضوع می تواند در آینده مشخص شود

کریستین پولیشیچ نیمه دوم فصل گذشته را به عنوان یکی از وینگرهای برتر لیگ برتر سپری کرد و اکنون زیاش ، ورنر و هاورتز را نیز به در این فصل به تیم اضافه شدند. این ترکیب یک بالانس عالی برای لمپارد می سازد در اینجا تاکتیک های لمپارد هم واقعا دیدن دارد استفاده چرخشی از بازیکنان در طول فصل می تواند گزینه جالبی باشد اگر به لیست بازیکنان چلسی نگاه کنیم تامی آبراهام ، اولیویه ژیرود ، کالوم هادسون،اودوی و میسون مونت را در ترکیب بیندازید و همه چیز فقط برای چلسی بهتر به نظر می رسد. اگر تمام قطعات پازل با هم متناسب باشد ، مهاجمان آبی پوشان می توانند برای یک فصل بزرگ خود را آماده کنند.

نقاط ضعف:

مشکل چلسی این است که  در حالی که مهاجمان آنها در یک انتهای زمین خرابکاری می کنند ، مدافعان آنها در انتهای دیگر باعث ویرانی می شوند! حقیقتی تلخ که در این فصل هم لمپارد نتوانست برای آن برنامه ای بگذارد،تجربه سیلوا باید چلسی را در این زمینه بهتر کند اما هماهنگ شدن سیلوا با لیگ برتر نیاز به زمان دارد و کمی این موضوع نگران کننده است.

سرانجام ، اگر کپا آریزابالاگا در دروازه باقی بماند احتمالا حریفان خوشحال خواهند بود عملکرد ناموفق کپا در یک فصل اخیر طرفداران را نا امید کرد اما او سخت در حال تلاش است و لمپارد کاملا به وی اعتماد دارد.

بازیکنان کلیدی:

کواچیچ بازیکن یک بازیکن کارآمد برای چلسی بود انتقال قرضی وی که با درخشش هافبک خوش استایل آبی های لندن به دایم تبدیل شد یکی از بهترین های مهره های چلسی هست که کنترل خظ هافبک به خوبی انجام میدهد ، اما سخت است که به ورودی های جدید چلسی نگاهی نکنیم ورودی های جذاب که طرفداران امیدوار هستند خروجی آنها موفقیت در فصل باشد.انتظار می رود زیاش در خط میانی رهبری زمین را داشته باشد و  به ورنر برای گلزنی کمک کند  ، اما وضعیت هاورتز به عنوان گران ترین ورودی که بودجه زیادی از باشگاه برایش صرف شده است قطعا طرفداران انتطار یک ستاره را دارند، آلمانی به خلق گل و به ثمر رساندن گل با سرعت بالا نیاز معروف بودند و هاورتز واقعا یک آلمانی تمام عیار است!هاورتز یک استعداد  نسلی است و انتظارات زیادی از او در این فصل می رود، خوشبختانه هاورتز بازیکنی با پشتکار و قدرتمند است و در شرایط سخت می تواند به چلسی کمک کند به نوعی می توان هاورتز را با میشل بالاک مقایسه کرد بالاک هم دقیقا چنین ویژیگی های را داشت.

نتیجه گیری:

حالا سوال مهم طرفداران چلسی این است آیا چلسی آمادگی قهرمانی در فصل جدید را دارد؟نمی توان چیزی را مشخص کرد

ممکن است در نگاه اول ترکیب چلسی برای قهرمانی عالی باشد اما فراموش نکنید لیورپول و منچسترسیتی رقیبان قدرتمندی برای چلسی هستند لمپارد با ترکیب فعلی یک خط حمله عالی را در اختیار دارد که برای تقویت آن تا پایان فصل احتمالا شاهد سیستم های چرخشی خواهیم بود خط دفاعی هم میتوان مناسب دانست البته اگر اشتباهات فصل قبل را شاهد نباشیم مسابقات جام حذفی و خیریه رقابت خوبی برای چلسی خواهد بود اگر لمپارد به لیگ قهرمانان بخواهد فکر کند باید کمی با دقت بیشتری بازی کنند.

پیش بینی فوتبال پلاس:جایگاه سوم با ۸ امتیاز اختلاف با بالای جدول

 

قبلی «
بعدی »

محمدرضا هلالی متولد 19 دی 1379 آبادان دانشجوی مهندسی الکترونیک و مترجم تحریریه فوتبال پلاس عاشق و دیوانه آرسنال و البته عاشق هلند از زمان دنیس برکمپ و فن نیستلروی و اون نسل بی نظیر
  • twitter

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.