جدیدترین مطالب

اتلتیکو – بارسلونا؛ مزه تلخ آشوب در کاتالونیا

  • توسط هادی محبی
  • ۱ ماه قبل
  • ۶۶۰ بازدید
  • ۱ دیدگاه

قبل از اینکه وارد تقابل حساس اتلتیکو و بارسا شویم لازم میدانم که گفت و گویی را برای شما مطرح کنم؛
_ اگه گفتی جای والورده رو تو بارسا کی گرفت؟
•مگه مشخص شد؟ تن هاگ ، پوچتینو و یا شایدم ژاوی باشه دیگه غیر از اینا افراد دیگه ای نمیتونن باشن!
_ کیکه ستین به عنوان سرمربی بارسا انتخاب شد!
•کیکه ستین دیگه کیه!؟ شوخی میکنی! _ کیکه ستین همون سرمربی رئال بتیس هست که فوتبال مالکانه رو به بتیس گام‌ به گام آموزش داد و حتی در یک بازی بارسا رو هم به در دسر انداخت!
• خلاصه هر چیزیم بگی من که چشمم آب نمیخوره!


از همان روز های اول و از بدو حضورش خودش را کوچکتر از نام بزرگ بارسلونا میدانست. از همان موقع که میگفت فکر نمیکردم از یک گاوداری به همچین جایگاهی برسم نشان داد که عزت نفسی ندارد و نداشتن عزت نفس برای هدایت بهترین بازیکنان جهان چیزی جز ناکامی و به جا ماندن یک نام حال بهم زن به همراه ندارد.
در بامداد چهارشنبه بارسلونا در حالی به مصاف اتلتیکوی آماده ی این روزها میرفت که بر لبه تیغ قرار داشت… لبه تیغ تیز بود اما قطعا از سقوط بهتر بود. در واقع خود ستین با حواشی که درست میکرد خودش را تحقیر میکرد . یک جور خودزنی بچگانه! وقتی که در کنفرانس خبری به جای رفع ابهام شرایط تیمش راجب رئال مادرید و امیدواری اش برای متوقف شدن آنها حرف میزند، وقتی غبار درگیری او با بازیکنانش اجازه تماشای اتفاقات خوب را نمیدهد چیزی بیش از این هم انتظار نمی رود.


اما بریم به نیوکمپ و ببینیم فوتبال ظالم چه برایمان به ارمغان آورد. وقتی ترکیب بارسلونا اعلام شد بر سر دوراهی قرار گرفتیم … دو راهی ستایش ستین برای استفاده از جوانانی مثل ریکی پویچ یا نفرین ستین به خاطر سوزاندن انگیزه بازیکنانی مثل گریزمان!


کار با یک ارسال دیدنی از مسی و یک گل به خودی بی دردسر از کاستا آغاز شد. شروع طعنه آمیز بود.
در ادامه حرکات زیبای کاراسکو بوی گل را به مشاممان میرساند. گویا آب و هوای چین به مزاقش ساخته بود. او یک پنالتی را برای اتلتیکو گرفت. حالا این کاستا بودند و ترشتگن ؛ یکی میتوانست از زندان انتقادات آزاد شود و دیگری قهرمان لقب گیرد. ترشتگن توپ را گرفت اما هرناندز هرناندز به علت خطای ترشتگن که حداقل یک پایش باید روی خط دروازه باشد تکرارِ پنالتی اعلام کرد. رسانه ها شروع کردند ؛ نوشتند حکایت یک سخت گیری! نوشتند سخت گیری که جایز نبود !اما شد دیگر! سائول بازی را به تساوی کشاند.
اما زیادم توی جریان نباشیم برویم و زمان استراحت را بررسی کنیم. همان زمانی که بازیکنان اب مینوشند و در عین حال به صحبت های مربی خود گوش میدهند. بارسلونا عین لشکری بود که تفاهم نداشند… متحد نبودند و آن لشکر را میتوانیم شکست خورده بنامیم. ستین اقتدار نداشت، شایدم منفور بود اینهارا باید از لئو مسی پرسید.
ادامه بازی و بازم پنالتی اینبار برای بارسلونا! روزنامه آس اعتقاد داشت تنها پنالتی این دیدار که مشکل داشت همین پنالتی بود و پنالتی نباید اعلام میشد. خلاصه لئو مسی هفتصدمین گل خود را ماندگار و با یاد کردن از پاننکا به ثمر رساند. بعدش هم بشکن زد تا شاید روح جنگندگی بارسا را به این تیم بازگرداند.


مسی گه گداری اون سر درون خود را که پشت ظاهر ارامش پنهان کرده بود نمایان میکرد مثل عصبانیت هایش از تصمیمات داور که از مسی انتظار نمیرفت.


و پنالتی سوم شاهکار بازی امشب بود. سه پنالتی در یک بازی ، بازهم همان حرکات کاراسکو و یک پنالتی بحث برانگیز دیگر! باز سائول و بازم گل !
کار با نتیجه تساوی به اتمام رسید . از دست دادن شش امتیاز در چهار مسابقه آپشنی بود که حتی برای والورده قفل محسوب میشد. قصه بارسلونای این فصل مثل مردی بود که وقتی نمی توانست در رود خانه شنا کند به اقیانوس پناه برد‌‌.
اختلاف با رئال زیاد شد… ستین به گزاف گویی در کنفرانس ها ادامه داد… الان هم مثل زمان والورده ، زمان تغییر است و تنها تفاوت این است که فرصتی باقی نمانده است‌.

قبلی «
بعدی »

محقق و پژوهشگر فوتبال

۱ دیدگاه

  1. پینگ بک: اتلتیکو – بارسلونا؛ مزه تلخ آشوب در کاتالونیا - مجله خبری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.