آیا کی روش به ایران بازخواهد گشت؟

از زمانی که فدراسیون فوتبال کلمبیا،مهر قرمز اخراج را روی کارنامه ناموفق کی روش کوباند. برخی از فوتبال دوستان ایرانی باخود فکر بازگشت مرد پرتغالی به ایران را در سر دارند. در ادامه این مطلب به موضوع بازگشت او به ایران خواهیم پرداخت.

زمانی که کی روش پس از جام ملت های امارات،پس از هشت سال به  همکاری خود با ایران پایان داد و برای عقد قرارداد به کلمبیا سفر کرد فکر حضور هشت ساله روی نیمکت کلمبیا را داشت یا حداقل فکرمی کرد دو کوپا آمریکا و یک جام جهانی از کلمبیا سهمش خواهد شد. اما به این نکته توجه نداشت که اگر نتیجه نگیرد سرنوشتش چه خواهد شد.

یک سوال بسیار کوتاه از طرفداران کی روش دارم آیا اگر او در چهارسال نخست سرمربی گری خود روی نیمکت تیم ملی ایران (بین سال های ۱۳۹۳-۱۳۹۰) نتیجه مطلوبی از جمله صعود به جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل،برای تیم ملی رخ نمی داد بازهم طرفدارش بودید؟

آیا اگر درصورت نتیجه نگرفتن او فدراسیون وقت در راس آن علی کفاشیان،قرارداد اورا تا پایان جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه تمدید می کرد شما منتقد فدراسیون فوتبال نمی شدید؟

پس خودمان  را جای مردمان و طرفداران فوتبال در کلمبیا بگذاریم اگر یک مربی موفق در سیستم دفاعی به کشورمان می آمد   و طی دو بازی جمعا ۹ گل دریافت می کرد مطمئا باشید جوی منفی علیه آن مربی به راه می افتاد.

این دو  نکته جلوی بازگشت کی روش،به فوتبال ایران را خواهد بست

نکته اول:قانون منع به کارگیری بازیکن و سرمربیان خارجی در فوتبال ایران

مهمترین نکته ای که جلوی بازگشت کی روش را خواهد گرفت قانون منع به کارگیری سرمربی و بازیکن خارجی در فوتبال ایران است. قانونی چه خوب و چه بد الان به تصویب رسیده است و کاری برای برداشتن آن هم نمی توان انجام داد.

نکته دوم:تضمین نتیجه گیری کی روش در بازگشتش به فوتبال ایران است. از کجا معلوم است اگر کی روش بازگردد به تواند نتایج نسبتا درخشان گذشته را تکرار کند و باتوجه به شرایطی که در حال حاضر تیم ملی در رقابت های مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر و جام ملت های آسیا ۲۰۲۳ چین دارد تیم ملی نیاز به سرمربی دارد که از بازیکنان شاغل در لیگ ایران و بازیکنان ایرانی شاغل در لیگ های اروپایی شناخت خوبی داشته باشد. باتوجه به اینکه کی روش حدود یک سال از فوتبال ایران دور بوده نمی تواند شناخت گذشته را نسبت به بازیکنان ایرانی داشته باشد.

بنابراین باتوجه به نکات فوق می توان گفت:کی روش در حال حاضر گزینه مناسبی برای بازگشت به فوتبال ایران و هدایت تیم ملی نیست.

قبلی «
بعدی »

خبرنگار دانش آموز خبرگزاری پانا که در حوزه ورزش می نویسد و عضو تحریریه فوتبال پلاس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.