آنچه بر ما گذشت… (بخش اول)

از یک سکانس ناب و شادی جنون آمیز ال چولو تا نوار قلب فوتبال که مسیر مستقیم را ترجیح داد.

بله درسته فوتبال بین زمین و آسمان معلق مانده بود. هیچ احدی بر زمان بازگشت فوتبال واقف نبود ؛ و همانطور که پیش بینی میشد بی فوتبالی فاجعه ، دردناک، کابوس وار ، غیر معمول و ناباورانه بود. با خبرهای فوتبال سرمان را داغ میکردیم. دیبالا ، آرتتا و در سینما تام هنکس و کلی از افراد دیگر اسیر ویروس منحوس شدند اما همانطور که در همه مقالاتم گفتم در این جهان مرموز محال است که کائنی بی انتها باشد‌. پس بیایید فکر کنیم حتی دریاهم با آن وسعتش به ساحل ختم میشود پس کرونا هم به پسا کرونا ختم خواهد شد.

درست است است که هنوز در پسا کرونا نیستیم اما بوندسلیگای آلمان شناخته شده با نظم و احتیاط در برگزاری مسابقات پیش گام بود. پروتکل ها آنقدر ریز و دقیق بودند که شک نکنید موی شما لای درزش نمیرود. پس با رعایت اصول، بوندسلیگای جذاب این فصل ادامه پیدا کرد.

هر چند سیگنال ایدونا ، الیانز آرنا و ردبول خالی از تماشاگر در ذهن کاغذی ما جایی ندارد اما شوق دیدن دوباره غولی به نام هالند ، گلزنی های دیوانه وار لواندوفسکی ، استعدادی به نام کای هاورتز ، شم گلزنی بالای تیمو ورنر هوش از سرمان میبرد. باید مینشستیم و تماشا میکردیم که آیا سینی بوندسلیگا از تماشای یک چهره تکراری خسته نشده؟ پوشیدن لباس با رنگ زرد به سینی می آمد؟ اما انتخاب با سینی بوندسلیگا بود…

قبلی «
بعدی »

محقق و پژوهشگر فوتبال

۳ دیدگاه ها

  1. این فصل مال دورتمونده!

  2. عالیییی،

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.